Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1563

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie wśród 10 najlepszych na świecie wg CNN

 

CNN przygotowało zestawienie 10 najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu, jako jedyne z Polski, znalazły się targi organizowane na Rynku Głównym w Krakowie.

"Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe odbywają się na Rynku, wielkim głównym placu miasta. Zwykle w grudniu w Krakowie pada śnieg, co czyni czasem te targi bardziej magicznymi niż w innych miastach w Europie Zachodniej" - ocenia CNN.

Krakowskie targi jako jedyne w Polsce znalazły się w międzynarodowym rankingu CNN. Amerykańscy dziennikarze piszą o nich, że są "spełnieniem marzeń o białym Bożym Narodzeniu". Wymieniają też specjalności krakowskich targów: ręcznie malowane
bombki choinkowe, przyprawione orzechy i gotowane cukierki. Autorzy zestawienia zaznaczają też, że krakowskie targi są tanie, a wizyta na nich to przyjemniejsza alternatywa niż zatłoczone centra handlowe i zakupy w internecie.

Wśród najlepszych targów bożonarodzeniowych w zestawieniu CNN znalazły się m.in. Gendarmenmarkt w
Berlinie, o którym autorzy piszą, że ma najpiękniejsze widoki dzięki swojej lokalizacji (w pobliżu Katedry Niemieckiej, sali koncertowej i Katedry Francuskiej), a także Frankfurt Christmas Market organizowany w Birmingham. W zestawieniu nie mogło zabraknąć też najsłynniejszych targów organizowanych w Wiedniu. 151 straganów, niepowtarzalna atmosfera i ogromne lodowisko w centrum miasta każdego roku przyciągają do stolicy Austrii dziesiątki tysięcy ludzi.

W zestawieniu CNN znalazły się też targi w Strasburgu, Montrealu, Pradze, Florencji, Kopenhadze i Brukseli.

 

źródło: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,21071166,targi-bozonarodzeniowe-w-krakowie-wsrod-10-najlepszych-na-swiecie.html?disableRedirects=true

 

 

Również na stronie internetowej Newsweeka ukazał się artykuł opisujący najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe m.in. Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie, jako miejsce warte odwiedzenia.

http://www.newsweek.pl/styl-zycia/najpiekniejsze-jarmarki-bozonarodzeniowe-w-europie,artykuly,401660,1.html?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw