„Artim” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Św. Gertrudy 14, powstało w 1987 roku.

WŁADZE SPÓŁKI:

Przewodniczący Rady Nadzorczej: Zygfryd Roman Gawrysiak
Prezes Zarządu: Dariusz Michalak
Wiceprezes Zarządu: Monika Michalak

Aktualny zakres działalności to: organizacja targów, kiermaszy, imprez plenerowych, wynajem sprzętu kiermaszowego wraz z obsługą, wynajem namiotów, reklamy zewnętrzne.

o firmie artimo firmie artim 2wielkanoc artim


Niżej wymienione imprezy organizowaliśmy lub współorganizowaliśmy cyklicznie:
 

1. Targi Bożonarodzeniowe - Kraków, Rynek Główny;
2. Targi Wielkanocne - Kraków, Rynek Główny;
3. Festiwal Pierogów - Kraków, Mały Rynek;
4. Jarmark Rzemiosła - Kraków, Rynek Główny;
5. Jarmark na Św. Michała - Kraków, Rynek Główny;
6. Imprezy plenerowe (m.in. Majówka nad Wisłą) - Kraków, Bulwar Czerwieński;
7. Festiwal Pieśni i Tańców Regionalnych - Kraków, Mały Rynek;
8. Targi Sztuki Ludowej - Częstochowa, Al. Najświętszej Maryi Panny;

Szczególne znaczenie mają dla nas imprezy odbywające się na Rynku Głównym, w Krakowie. Targi Bożonarodzeniowe, Targi Wielkanocne, Jarmark Rzemiosła, Jarmark na Św. Michała. Imprezy te, to powrót do tradycji Rynku Głównego, który od początku swojego istnienia służył przede wszystkim handlowi.

Imprezom tym towarzyszą występy artystyczne, których jesteśmy organizatorem lub współorganizatorem. W swych działaniach staramy się wspierać autentyczne, amatorskie zespoły, szczególnie pokazując tradycyjny folklor naszego regionu, obrzędy ludowe oraz zespoły młodzieżowe i dziecięce.

Zabezpieczaliśmy infrastrukturę techniczną, jak również częściowy wystrój:

1. Święta Chleba - Kraków, Plac Wolnica,
2. Finał Małopolskiego Festiwalu Smaku - Kraków, Plac Wolnica.
3. Festiwal Nauki - Kraków, Rynek Główny.

Ponadto organizujemy, współorganizujemy, zabezpieczamy infrastrukturę techniczną innych imprez zarówno w Krakowie jak i w innych miastach Polski.
Dysponujemy dużą ilością sprzętu kiermaszowego: kioski handlowe, kioski małej gastronomii, kioski gastronomiczne typu grill (bez wyposażenia), wiaty, stoły, "schody" wystawiennicze, "kobyłki" wystawiennicze, hale namiotowe, namioty, estrady, pełny osprzęt elektryczny, rozdzielnie elektryczne o różnej mocy, kable zasilające, przedłużki itp.
Wszystkie te działania będziemy starali się kontynuować w przyszłości.

wielkanoc artim

TARGI WIELKANOCNE

Na Rynku Głównym w Krakowie odbywają się rokrocznie tradycyjne Targi Wielkanocne. Organizatorami są Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz „Artim” Sp. z o.o., które jest realizatorem Targów.

W Targach uczestniczy ok. 60. kupców reprezentujących nie tylko nasz region, ale i inne miasta Polski. Ponadto prezentują się wystawcy z zagranicy. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy, serwetki, kierpce, kożuchy ręcznie haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne, a także oscypki czy pierniki. Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowuje się punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, promujące kuchnię staropolską.

Targom towarzyszą liczne imprezy m.in.: poświęcenie palm i pokaz obrzędów wielkanocnych, prezentacja tradycyjnych stołów regionalnych, poświęcenie koszyczków wielkanocnych i poczęstunek poświęconych potraw, pokaz obrzędów Śmigusowo-Dyngusowych.

rynek

TARGI BOŻONARODZENIOWE

Współczesne Targi, od kilkunastu lat są wpisane w kalendarz imprez Rynku krakowskiego. To tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.

Wystawcy prezentują towar w ok. 80. kioskach handlowych i gastronomicznych. Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny i sukna, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, wyroby skórzane, kożuchy, obrusy. Na Targach znajdują się stoiska z polskimi potrawami z grilla, stoisko z pierogami wg staropolskich receptur, stoisko serwujące zupy, pajda chleba ze smalcem, boczkiem, cebulą i ogórkiem. Ponadto znajdziemy prażone orzechy w karmelu, krówki, pierniki, domowe ciasta, tarty i ciasteczka, miody, pieczone kasztany, wędliny, sery góralskie i oscypki. Tradycyjnie na Targach znajduje się miejsce na beczki z „Grzańcem Galicyjskim”.

Targom towarzyszą takie imprezy jak: pisanie listów do Św. Mikołaja, wizyta Św. Mikołaja, Święto kupca, prezentacje gmin Małopolski, Mosty między Miastami, Opłatek Prezydencki, Korowód Kolędniczy, czy pokaz Dziadów.

30 - lecie Firmy "Artim"

30 - lecie FIRMY "ARTIM"